Technologijos palengvino neištikimybę. Tokios programėlės kaip Tinder, Bumble ar Grindr suteikia niekada nesibaigiančius potencialių pažinčių pasiūlymus, o slaptažodžiais apsaugoti telefonai užtikrina, kad žinutės apie neteisėtus vakarienės planus niekas nesužinos. Tačiau technologijos taip pat padidino tikimybę sugauti neištikimą partnerį naudojant įvairias svetaines ar programėles, kurios gali aptikti neištikimybės pėdsakus.
Slaptos paslaugos, tokios kaip Swipebuster, kurios leidžia pavydiems mylimiesiems sekti mylimojo veiksmus be jų žinios, yra prieštaringos. Į šią kategoriją patenka tiek svetainės, kurios naudoja viešus duomenis, tiek šnipinėjimo programos, tokios kaip FlexiSPY ir mSpy, kurios jas įdiegus, suteikia galimybę nuotoliniu būdu stebėti kito asmens telefoną. Taip pat egzistuoja ir labiau etiškos programėlės, tokios kaip Couple Tracker ir mCouple, kurios partneriams susitarus suteikia galimybę prisijungti prie žinučių, skambučių, Facebook veiksmų ir GPS vietovės duomenų.
Papildomai galima rasti įvairių įrenginių, tokių kaip dūmų detektoriuose paslėptos slaptos kameros ar čiužiniai, kuriuose įmontuoti judesio davikliai, fiksuojantys įtartinus judesius. Šios technologijos gali patvirtinti įtarimus, bet tuo pačiu jie gali pakurstyti paranoją ir apsunkinti pasitikėjimo atkūrimą santykiuose.
Poros šniukštinėja savo partnerius, ne todėl, kad jie yra neetiški monstrai. Jie šniukštinėja, nes nori gauti apčiuopiamą savo įtarimų patvirtinimą. Bet kuris santykių ekspertas ar geras draugas jums patars, kad geriau yra pasikalbėti ir išsiaiškinti su partneriu, o ne diegti programėlę, kuri seką jų buvimo vietą. Tačiau jei atsakymas į klausimą „ar tu esi man neištikimas?“ yra „ne“, tai gali būti sunku priimti paneigimą. Abejonės gali būti tokios pat galingos, kaip ir neabejotinas faktas.
Slaptos stebėjimo technologijos taip pat ir teisiškai gana prieštaringos. Kadangi Swipebuster naudoja viešus duomenis, svetainė yra teisėta, bet daug kur yra nelegalu sekti svetimą įrenginį be vartotojo sutikimo. Dauguma šnipinėjimo kompanijų tvirtina, kad jų produktai yra sukurti legaliems tikslams stebėti vaikus ar įmonių darbuotojus, tačiau jų svetainės taip pat reklamuojamos ir nepasitikintiems savo partneriais vyrams ar žmonoms.
Iš kitos pusės, sekimo programėlės, kurias poros bendru sutarimu sutinka naudoti, gali būti tiek legalius, tiek naudingos tam tikrais atvejais. Visiškas skaidrumas gali būti efektyvus sprendžiant ankstesnių romanų pasekmes, kai dingęs pasitikėjimas vienam kitu.